RC MODELY
Naše prodejny:

Hlavní třída 700/88
Ostrava - Poruba

Otevírací doba během karantény: 

 

Pondělí - Pátek :

09:00 - 12:00

12:30 - 17:30

 

Sobota: 09:00 - 12:00

Neděle: zavřeno

 

Tel: +420 732 912 766

Eshop VS prodejna

Zobrazit detail prodejny

Jak platit bezkontaktně mobilním telefonem? Návod jak vše pohodlně nastavit.


MIUI 10 – tipy a triky: jak platit bezkontaktně mobilním telefonem
Bezkontaktní platby, prováděné přiložením mobilu k terminálu, jsou stále větším hitem. Jenže než je můžete provádět, je na to nutné telefon připravit. V tomto díle tipů a triků pro MIUI 10 vám tedy ukážeme, jak platit bezkontaktně mobilním telefonem.Podporuje placení vaše banka?První a zásadní otázkou, která stojí mezi vámi a možností platit bezkontaktně mobilním telefonem, je podpora ze strany banky. Pokud váš bankovní ústav tento způsob placení nepodporuje, máte prostě smůlu a neuděláte s tím nic. Kromě změny banky je další možností pořízení platební karty Revolut, kterou můžete následně použít i k placení mobilem.


Z hlediska řešení jsou v podstatě dvě možnosti: buď vaše banka podporuje Google Pay, nebo má svou vlastní aplikaci, přes kterou realizuje platby. Seznam ústavů, podporujících Google Pay, najdete na oficiální stránce. Aktuálně jde o: • Creditas

 • Edenred

 • Equa bank

 • Fio banka

 • Home Credit

 • J&T Banka

 • Komerční banka

 • mBank

 • Moneta

 • Revolut


Následující banky řeší bezkontaktní platby ve svých vlastních aplikacích. Kvůli tomu nedokážeme poskytnout přesný návod, jak v jejich případě platit bezkontaktně mobilním telefonem. Jsou to: • Air Bank

 • Česká spořitelna

 • ČSOB

 • Era

 • Poštovní spořitelna


Podporuje váš telefon NFC?


Dalším zásadním bodem pro úspěšné bezkontaktní placení je podpora NFC. Tou v současnosti ještě zdaleka nedisponují všechny telefony – dá se říci, že NFC je součástí mobilů střední a vyšší třídy. U těch nejlevnějších modelů ho zpravidla nenajdete.


To, zda váš mobil podporuje NFC, zjistíte poměrně snadno – buď to vyčtete z jeho oficiálních specifikací, nebo najdete tuto položku v telefonu. Jak tedy na to?


Jak zjistit, zda telefon podporuje NFC? 1. Otevřete Nastavení.

 2. V sekci Sítě a bezdrátová připojení přejděte do Více.

 3. Pokud zde vidíte přepínač NFC, pak váš telefon NFC podporuje.Vypínač doporučujeme aktivovat a nechat NFC zapnuté. Spotřeba elektrické energie je naprosto zanedbatelná. Jestliže váš telefon NFC nemá, pak platit bezkontaktně mobilním telefonem prostě nemůžete. Pokud byste o to hodně stáli, je jedinou možností výměna telefonu za jiný.


Jak nainstalovat aplikaci Google Pay?


Abyste mohli platit bezkontaktně mobilním telefonem přes Google Pay, budete si muset nainstalovat aplikaci. Tu nedoporučujeme stahovat výhradně z Obchodu Play! Nikdy ji nestahujte z jiného zdroje, neboť do ní budete zadávat údaje ke své platební kartě, se kterou lze provádět platby. Na některých telefonech je již aplikace Google Pay předinstalována výrobcem.Google Pay
Jak platit bezkontaktně přes Google Pay?

Po nainstalování aplikaci Google Pay spusťte a proveďte její nastavení. V prvním kroku budete muset odsouhlasit smluvní podmínky a zásady ochrany soukromí – klepněte tedy na tlačítko Začít. Jestliže máte spárovanou platební kartu s účtem Google, stačí ji potvrdit stiskem tlačítka Nastavte si službu. Poté budete muset potvrdit kartu zadáním jejího CVV kódu a je poměrně pravděpodobné, že banka poté bude ještě ověřovat vaši totožnost zasláním SMS či jiným podobným způsobem.V opačném případě musíte kartu zadat, k čemuž slouží odkaz Přidat jinou kartu. Příjemné je, že kartu stačí vyfotit a aplikace si z ní sama „vyzobe“ všechny potřebné údaje. V případě, že se tento způsob nepovede, je možné všechny údaje zadat i ručně.Poté se již ocitnete v rozhraní aplikace Google Pay, kde můžete spravovat své karty, podívat se na to, jak postupovat u pokladny, nebo si zobrazit přehled provedených plateb. Můžete si také do aplikace přidat další platební karty.Jak nastavit výchozí aplikaci?


Pokud si Google Pay nenastavíte jako výchozí aplikaci, bude se vás telefon při každém přiložení k terminálu dotazovat, jak chcete provést bezkontaktní transakci. Jestliže používáte výhradně jedno řešení – ať už Google Pay, nebo aplikaci vaší banky – doporučujeme nastavit ho jako výchozí.


Jak nastavit výchozí aplikaci? 1. Otevřete Nastavení.

 2. V sekci Sítě a bezdrátová připojení přejděte do Více.

 3. Přejděte do Platby dotykem telefonu.

 4. Pokračujte do Výchozí platební aplikace.

 5. Zvolte Google Pay.Doplnění: aktivujte peněženku HCE


Na základě připomínky čtenáře, který se podepsal jako Dušan, přidáváme ještě jeden velice podstatný krok, která je nutné udělat, aby vám fungovaly bezkontaktní platby: přepnutí Pozice bezpečnostních prvků na správný režim Peněženka HCE.


Jak aktivovat peněženku HCE? 1. Otevřete systémové nastavení.

 2. V sekci Sítě a bezdrátová připojení pokračujte do sekce Více.

 3. Otevřete položku Pozice bezpečnostních prvků.

 4. Z nabízených možností aktivujte volbu Použít peněženku HCE.Jak platit bezkontaktně mobilním telefonem


Když už máte vše nastavené, je to jednoduché. U pokladny stačí telefon odemknout (z tohoto důvodu je požadováno, abyste měli zámek obrazovky) a přiložit k terminálu. Platba proběhne stejně, jako u bezkontaktní karty s tím, že nebývá požadován PIN (autorizace proběhla odemknutím telefonu).

 

Líbil se ti článek?
Autor: Admin Levnejmobil.cz
akce-vlevo-banner-unor-2020banner-vpravo-2-unor-2020