RC MODELY
Naše prodejny:

Hlavní třída 700/88
Ostrava - Poruba

Otevírací doba prodejny: 

(PRODEJNA OTEVŘENA)

 

Pondělí - Pátek :

09:00 - 12:00

12:30 - 17:30

 

Sobota: 9:00 - 12:00

 

Neděle: zavřeno

 

Tel: +420 732 912 766

Eshop VS prodejna

Zobrazit detail prodejny

Huawei představil své nejlepší smartphony P40. Budou bez GoogluHuawei představil své nejlepší smartphony P40. Budou bez Googlu


Čínský Huawei představuje nové špičkové smartphony řady P už tradičně zkraje roku a nejinak je tomu u letošních modelů P40. Ty se světu ukazují za dvojitě nešťastných okolností. Pandemie koronaviru zrušila tradiční monstrózní tiskovou konferenci, novinky navíc dál podle očekávání trpí absencí podpory služeb Googlu.

 

Pro Huawei se svět v posledních měsících v podstatě zastavil hned dvakrát: jeho nové modely nemohou mít služby a aplikace Googlu, koronavirus pak dramaticky firmu ovlivnil na domácím čínském trhu a na globální úrovni ji donutil zrušit tradiční velkou premiéru. Ta se už poněkolikáté měla konat v Paříži, kde Huawei představil i předchozí generace svých smartphonů řady, tedy P30 a P20. Letošní modely P40 jsou tak velcí smolaři: přichází na svět v opravdu turbulentní době, a i pokud se jim podaří zaujmout, budou to mít bez služeb Googlu u zákazníků opravdu složité.Fotogalerie
Namísto velké tiskové konference představil Huawei své novinky jen formou online streamu. V něm vyšlo najevo, že novinky jsou hned tři: P40, P40 Pro a P40 Pro+. Nejlepším z modelů je plusová varianta, ale hlavní důraz je, zdá se, kladen na „prostřední“ typ P40 Pro. Bude to nejspíš tím, že ten bude na většině trhů tím pravým topmodelem. Vrcholný model P40 Pro+ se nejspíš dostane jen na některé trhy, případně se objeví později.


Nové modely řady P40 ctí jednotný designový jazyk a mají shodný hardwarový základ s procesorem Kirin 990 5G a 8 GB RAM, nicméně v jednotlivých detailech se poměrně výrazně liší. Vždy však jde o skutečně špičkové modely – hlavní rozdíly se týkají displeje a především fotoaparátu. Právě na foťák klade řada P už dlouhou dobu hlavní důraz a typy P40 opět posouvají hranice možností o něco dále.


Hlavní hráč


Především v Evropě vsadí Huawei na typ P40 Pro nejspíš hlavně proto, že nechce příliš tříštit síly. Tento typ má přinášet vyváženou porci špičkových vlastností a přitom by mohl být dostupný ještě za přijatelnou cenu. Střed nabídky tak dostává AMOLED displej s úhlopříčkou 6,58 palce a trochu netradičním rozlišením 1 200 x 2 640 pixelů. To je dáno tím, že telefon má displej zahnutý, a to nejen do boků, ale i malinko navrchu a vespod. Huawei tomu říká Quad-curve Overflow, displej jednoduše „přetéká“ do boků i nahoře a dole.


Ve skutečnosti displej v horní a dolní části zahnutý není, nebo je to jen nepatrné zahnutí, ale mírně tu přes okraj k rámu sahá krycí sklo. To znamená, že rámečky jsou skutečně minimální a Huawei P40 Pro má úchvatně symetrický design: okraje nahoře i dole jsou totiž stejné, což doposud snad žádný smartphone neměl. V displeji je v levém horním rohu dvojitý „průstřel“, který ukrývá techniku pro pokročilé 3D rozpoznávání obličeje, nechybí tu samozřejmě ani čtečka otisků prstů v displeji. Displej také disponuje obnovovací frekvencí 90 Hz pro zlepšení plynulosti pohybu.Huawei P40 Pro+

 


Hlavním lákadlem modelu ovšem bude fotoaparát, který používá sestavu čtyř snímačů. Hlavní snímač má rozlišení 50 MPix a optiku se světelností f/1,9, čip je rekordně velký a díky technologii spojování pixelů a RYYB uspořádání by měl foťák excelovat ve schopnosti zachytit velké množství světla. Širokoúhlý foťák má rozlišení 40 MPix a světelnost f/1,8, což by opět mělo znamenat parádní snímky i v horším světle.


Tento foťák má nicméně i speciální schopnosti při natáčení videa, kde opět umí využívat technologii spojování pixelů. Ve videu lze i díky tomu používat HDR v reálném čase a další triky, skvělá by měla být kvalita i ve špatném světle a úchvatnou funkcí má být zpomalené video: to umí P40 Pro natáčet s frekvencí 7 680 snímků za sekundu, tedy 256krát zpomaleně.


Zpět k fotografování. Třetím foťákem je zoomová sestava s periskopickým uspořádáním, RYYB čipem o rozlišení 12 MPix, světelností optiky f/3,4 a optickou stabilizací. Optika má zhruba pětinásobné přiblížení, v hybridním režimu zvládá desetinásobné „bezztrátové“ přiblížení a celkově slibuje Huawei padesátinásobný digitální zoom s extra kvalitou.


Čtvrtým členem sestavy je pak ToF senzor pro čtení údajů o hloubce ostrosti. Foťák celkově umí využívat spousty softwarových triků, například vymazání pohybující se postavy ze snímku, určování nejlepších akčních snímků, odstranění odlesků, eliminaci stínů a mnoho dalšího.


Huawei P40 Pro má dále ve výbavě baterii s kapacitou 4 200 mAh a rychlé dobíjení s výkonem 40 W, nechybí bezdrátové dobíjení (27 W) nebo třeba odolnost vůči vodě a prachu podle IP68. Naopak tu není jack pro sluchátka.


Slabší odvar i tajemná špička


Oproti typu P40 Pro má základní model P40 řadu ústupků, zároveň bude však kompaktnější alternativou: jeho displej má úhlopříčku 6,1 palce a rozlišení 1 080 x 2 340 pixelů. Chybí 3D rozpoznávání obličeje, naopak čtečka otisků prstů v displeji zůstává. Baterie je o trochu menší, má kapacitu 3 800 mAh, dobíjení funguje nižším výkonem 22,5 W a schází možnost bezdrátového nabíjení. Ochrana proti vodě a prachu má hodnotu jen IP53. Hardware s 5G Kirinem je shodný, ale zatímco P40 Pro má 256 GB uživatelské paměti, P40 disponuje polovinou.


Změny nastaly i u foťáku. Hlavní čip je stejný, širokoúhlý foťák nicméně dostal rozlišení 16 MPix a přichází o některé ty úchvatné video triky. Zoomový objektiv disponuje trojnásobným optickým přiblížením a rozlišení je osm megapixelů. ToF senzor chybí.


 

Trochu tajemně se pak tváří absolutní špička Huawei P40 Pro+, která naopak dostává několik věcí navíc. Ale Huawei o tomto topmodelu mluví často jen tak mezi řádky. Jisté tedy je, že přístroj bude mít namísto skleněných zad provedení keramické, zachovány budou všechny špičkové vlastnosti typu P40 Pro a k tomu je tu pár drobností navíc.


Jedna se týká i fotoaparátu. Huawei P40 Pro+ totiž bude asi prvním smartphonem, který dostává hned dvě zoomové optiky. Celkem tak má na zadní straně pět foťáků, tedy o jeden více než P40 Pro. Sestava se u těchto modelů v základu shoduje, liší se právě zoom: typ Pro+ dostane jednu optiku s trojnásobným přiblížením, druhou pak s desetinásobným (verze Pro má pětinásobné přiblížení, desetinásobné je hybridní, ne optické). To by mělo vylepšit i další zoomování, takže Huawei P40 Pro+ bude mistrem právě v této disciplíně, jinak nicméně oproti modelu P40 Pro nemá mít dramaticky navrch.


Bez čekání


Zatímco například u modelu Mate 30 Pro s uvedením na různé trhy Huawei dost otálel a na některé se ani tento typ nedostal, novinky P40 (až na plusko) by měly být globálně dostupné bez ohledu na to, jak se bude aktuální situace ohledně Google omezení vyvíjet. Huawei tedy klade důraz na vlastní ekosystém Huawei Mobile Services, který postupně vylepšuje a rozšiřuje. Jednou z novinek je třeba i hlasová asistentka Celia. Huawei klade důraz i na snadné propojení s PC s Windows.

Fotogalerie
Současně s představením novinek začal Huawei přijímat předobjednávky na modely P40 a P40 Pro, v prodeji pak budou od 6. dubna. Ceny pro český trh jsou 18 999 Kč, respektive 25 999 korun za verzi Pro. Zájemci o novinky získají navíc bezplatně bezdrátová sluchátka Freebuds 3 a službu VIP servis, v rámci níž získají 5GB cloudové úložiště rozšířené o dalších 50 GB zdarma na jeden rok.


Novinky budou k dostání v několika barevných provedeních. Plusová keramická verze bude v bílé a černé variantě, dva „obyčejnější“ modely pak budou mít tři lesklé verze (modrá, zlatá, černá) a dvě matné (šedá a bílá).Zdroj: https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/huawei-p40-premiera-online-predstaveni-novinky.A200325_111656_mob_tech_LHR

Líbil se ti článek?
Autor: Admin Levnejmobil.cz
akce-vlevo-banner-unor-2020banner-vpravo-2-unor-2020