RC MODELY
Naše prodejny:

 

Otvírací doba prodejna Poruba

Pondělí - Pátek :

09:00 - 12:00

12:30 - 17:00

Sobota :

09:00 - 12:00

Neděle: 

Zavřeno

Tel: +420 732 912 766

Eshop VS prodejna

Zobrazit detail prodejny

Řešíte zabezpečení bytu či domu? Xiaomi Mi Smart Sensor Set je to pravé.

Řešíte zabezpečení bytu či domu?



Mám pro vás řešení, které jsem pro Vás sami otestovali !


Jde o Xiaomi Mi Smart Sensor Set


Tento set obsahuje:


řídící jednotku, 2x pohybový senzor, 2x senzor na okna a dveře, 1x tlačítko pro ovládání - 1647Kč


Pokud všechny senzory nainstalujete kam budete potřeba, stačí jednotku vložit do zásuvky, spárovat s vaší WIFI sítí a propojit s chytrým telefonem. Veškeré nastavení se provádí v aplikaci mobilního telefonu.


Notifikace narušení objektu chodí přímo do aplikace v online režimu, navíc si můžete nastavit akustické oznámení narušení přímo z jednotky.



Co vše jde nastavit a ovládat:


- narušení objektu ( senzor pohybu nebo senzor dveří)
- automatické zapínání a vypínaní střežení
- pokud dokoupíte k jednotce "Xiaomi Mi Bedside Lamp 2, Xiaomi Yeelight LED Ceiling Light, Xiaomi Mi Smart Plug Zigbee, Chytrá žárovka Xiaomi Mi LED Colorful, 10W" můžete využít pohybové čidla k automatickému rozsvícení/zhasnutí světel, nebo k zapínání a vypínaní jakéhokoli spotřebiče připojeného do zásuvky v místnosti, garáži, nebo na zahradě
- monitorovat můžete také teplotu a vlhkost pomocí "Xiaomi Aqara Temperature Sensor, Xiaomi Mi Temperature and Humidity Sensor" automaticky vás aplikace upozorní na vámi nastavenou hodnotu teploty nebo vlhkosti v místnosti
- po připojení kamery " Xiaomi QDJ4058GL Mi Home Security Camera 360" budete mít přehled co se děje 24/7


Tento set umí daleko víc, co takhle budík, noční světlo, zvonek, hlídání dětí/seniorů a mnoho dalšího.


Pokud budete mít zájem o další informace, napište na email : obchod@levnejmobil.cz, nebo tel.777 557 571 a já Vám poradím







Určitě už jste slyšeli termín „chytrá domácnost“. Co si ale pod tímto pojmem představit? Možností je nespočet a my vám v tomto článku ukážeme alespoň některé z nich. Pohodlně se usaďte, recenze Xiaomi Mi Smart Sensor Set právě začíná.


 


Rozbalujeme


Sada senzorů přichází v poměrně rozměrné a bytelné kartónové krabici s vyobrazením celého produktu na horní straně a stříbrnými logy na hranách. Z nálepky na spodní straně můžeme vyčíst, že výrobcem je čínská firma Lumi United Technology.


Krabice Xiaomi Mi Smart Sensor Set
Krabice Xiaomi Mi Smart Sensor Set


Po vysunutí a následném odklopení víka vykoukne na zákazníka plastové lůžko, v jehož prolisech se nachází celkem osm komponent. Všechny jsou provedeny v matné bílé barvě a působí decentním dojmem, jak je u produktů Xiaomi dobrým zvykem.


Osm komponent systému chytré domácnosti
Osm komponent systému chytré domácnosti


Po pravé straně je vsunuta papírová pošetka, ve které najdete skládací leporelo s návodem, prostředek na resetování zařízení a oboustranná lepicí páska, se kterou můžete snadno a rychle uchycovat jednotlivé senzory téměř na jakýkoli povrch.


Obsah papírové pošetky
Obsah papírové pošetky



Co je součástí sady?


Nejprve si stručně řekněme, že součástí sady Xiaomi Mi Smart Sensor Set je hub, čtyři senzory a jedno bezdrátové tlačítko. Přesný seznam vypadá následovně:



  • 1× Mi Control Hub (model DGNWG05LM) – centrální hub, který umí svítit a vydávat zvuky.

  • 2× Mi Motion Sensor (model RTCGQ01LM) – senzor pohybu, snímající v infračerveném pásmu (reaguje tedy na teplo a „vidí“ i v naprosté tmě).

  • 2× Mi Window and Door Sensor (model MCCGQ01LM) – magnetický senzor otevření dveří a/nebo okna (každý se skládá ze dvou částí).

  • 1× Mi Wireless Switch (model WXKG01LM) – bezdrátové tlačítko.


Kompletní obsah balení Xiaomi Mi Smart Sensor Set - sady senzorů pro chytrou domácnost
Kompletní obsah balení Xiaomi Mi Smart Sensor Set – sady senzorů pro chytrou domácnost


Hned na úvod si musíme říci důležitou informaci: všechna jmenovaná zařízení komunikují s hubem, který tak je nedílnou součástí chytré domácnosti, přes protokol ZigBee. Hub je připojen bezdrátově k Wi-Fi, přičemž podporuje standardy 802.11 b/g/n na frekvenci 2,4 GHz (frekvence 5,0 GHz podporována není).



Mi Control Hub – centrální hub


Mi Control Hub
Mi Control Hub


Pokud budete zařizovat chytrou domácnost, neobejdete se v případě Xiaomi Mi Smart Sensor Set bez centrálního hubu. Ten je s převahou největší, nejtěžší a nejdůležitější komponentou celého balení. Jedná se u zařízení kruhového tvaru, které se přímo (tedy bez přívodního kabelu) připojuje do elektrické zásuvky a zajišťuje komunikaci se senzory a s internetem. Bohužel v případě „dvouzásuvky“ či zapojení do „prodlužovačky“ zabere i sousední pozice.




 




Mi Control Hub je vybaven reproduktorem, takže může vydávat zvuky. Na jeho obvodu je poloprůhledný proužek, pod kterým se skrývají barevné LED. Díky této výbavě může fungovat například jako siréna nebo osvětlovací těleso.


Na hraně se také nachází tlačítko, které má několik funkcí:



  • 1 stisk rozsvítí/zhasne světlo v režimu noční lampičky.

  • 2 stisky zapnou/vypnou režim alarmu.

  • 3 stisky přepnou hub do režimu párování se senzory.


Hub umí svítit a zabere i sousední zásuvku
Hub umí svítit a zabere i sousední zásuvku



Zprovoznění hubu


Prvním krokem je tedy zprovoznění hubu. To se provádí v aplikaci Mi Home, která je zdarma k dispozici jako pro Android, tak i pro iOS. Stačí zapojit Mi Control Hub do elektrické zásuvky a v mobilní aplikaci nechat vyhledat nová blízká zařízení.



V našem případě vše proběhlo „na první dobrou“ a během několika okamžiků jsme mohli vybrat bezdrátovou síť, ke které se hub připojí, a zadat přístupové heslo. Tím jsme hub připojili k internetu a umožnili tak komunikaci mezi tímto zařízením a telefonem.



V dalších krocích jsme si mohli zvolit místnost, ve které se zařízení nachází, a nasdílet ho v rámci Mi Home ostatním členům domácnosti. Čekala nás také aktualizace firmwaru – původní verzi 3.3.10_116 nahradila nová 3.3.10_117.




Spárování senzorů


Dalším krokem je připojení senzorů k centrálnímu hubu. Použít můžete nejen ty, které jsou součástí balení, ale i další, které lze přikoupit. Každý snímač je bezdrátový a obsahuje vlastní vyměnitelnou knoflíkovou baterii. Pro párování je nutné senzory resetovat skrze štěrbinu přiloženým přípravkem (nebo špendlíkem).


Jednoduché nastavení sady Xiaomi Mi Smart Sensor Set
Jednoduché nastavení sady Xiaomi Mi Smart Sensor Set


V podstatě existují dvě cesty, jak provést párování s hubem:



  • 3× stisknout tlačítko na hubu a poté postupně resetovat snímače. Hub bude hlasem potvrzovat připojení senzorů.

  • Druhá (a z našeho pohledu úspěšnější cesta) vede přes aplikaci Mi Home, kde otevřete položku Mi Control Hub, přejdete do sekce Device a zde klepnete na Add Child Device. Pak provedete reset senzoru, který chcete připojit.



Senzory se objeví v aplikaci Mi Home jako samostatná zařízení. Můžete je přejmenovat, což doporučujeme, abyste lépe poznali, kde se nacházejí či jaký prostor sledují. U každého je pak zobrazen čas poslední akce (např. detekce pohybu, otevření/zavření dveří, …).



Mi Motion Sensor – senzor pohybu


Mi Motion Sensor
Mi Motion Sensor


Senzor pohybu Mi Motion Sensor je malý plastový váleček, v jehož spodní části je vyměnitelná knoflíková baterie CR2032, která by měla vydržet až dva roky provozu. Snímač lze umístit prakticky libovolně: položit na podložku, přilepit ke stropu či na zeď, rozhodně ale doporučujeme instalovat ho na vyvýšené místo. Jedná se o pyroelektrický pasivní infračervený snímač, který detekuje pohyb a teplo – „vidí“ tedy i v naprosté tmě.



Reaguje na zvířata a lidi, naopak robotický vysavač či jiné objekty by ho měly nechat chladným, což se ale nepotvrdilo, protože v praxi na Mi Robota 2 reagoval. Zařízení má deklarovaný dosah až sedm metrů a snímá prostor v úhlu 170 stupňů. Primárně se hodí pro situace, kdy chcete nějakým způsobem reagovat na situaci, že někdo vstoupí do místnosti.



Mi Window and Door Sensor – detektor otevření


Mi Window and Door Sensor
Mi Window and Door Sensor


Druhým prvkem sestavy je bezdrátový magnetický detektor otevření dveří či oken Mi Window and Door Sensor. Jde o zařízení, sestávající ze dvou částí: permanentního magnetu a samotného snímače. Funguje tak, že snímač se připevní na stabilní (například futro dveří či rám okna) a magnet na pohyblivou část (dveře, okno).



Při změně magnetického pole (tj. magnet se vzdálí, nebo přiblíží) je detekováno otevření či zavření okna nebo dveří. Tento snímač je vhodný pro situace, kdy potřebujete sledovat například vstup do objektu, otevření okna a další podobné. Poměrně praktické může být například propojení s další elektronikou typu „když se otevře okno, vypni klimatizaci“.



Mi Wireless Switch – bezdrátové tlačítko


Mi Wireless Switch
Mi Wireless Switch


Poslední součástí sady Mi Smart Sensor Set je bezdrátové tlačítko Mi Wireless Switch. To můžete buď přilepit na zeď, někam položit, nebo nosit u sebe. V aplikaci mu lze nadefinovat až tři různé funkce, které jeho prostřednictvím budete ovládat.



Jednotlivé funkce se od sebe odlišují způsobem stisku: jednu můžete přiřadit pro jedno stisknutí, druhou pro dvojitý stisk a třetí pro delší podržení. Možná si říkáte, k čemu tlačítko, když lze skoro všechny přístroje v domácnosti ovládat z mobilního telefonu. Praktické využití se však najde: může sloužit třeba jako zvonek, nebo pro zhasínání světla v ložnici, když máte telefon v nabíječce.





Základní funkce




Představili jsme si všechny tři typy senzorů, jež jsou součástí sady Xiaomi Mi Smart Sensor Set. Nyní se podívejme na to, co vlastně můžete s touto sadou provádět. Hned na začátek však musíme konstatovat, že náš výčet nemůže být z principu vyčerpávající a kompletní, neboť možnosti jsou prakticky neomezené.



Alarm


Základní sadu funkcí najdete v aplikaci Mi Home u Mi Control Hubu. Zde na záložce Auto naleznete například možnost automatické aktivace alarmu v určité hodiny a dny v týdnu (například v čase, kdy členové domácnosti bývají v práci a ve škole). V nastavení lze určit zvuk sirény, které snímače má alarm brát v úvahu a další parametry.



Alarm můžete zapnout i manuálně – přímo v aplikaci Mi Home, přičemž lze nastavit čas na opuštění prostoru. Poté se systém aktivuje a v případě, že se aktivuje některé z čidel, spustí Mi Control Hub hlasitou sirénu, začne blikat a odešle notifikaci na všechny připojené telefony. V nastavení lze určit prodlevu (5/15/30/60 sekund), po které se alarm spustí – budete tak mít dostatek času ho například po návratu domů deaktivovat.



Lampička a noční osvětlení


Protože Mi Control Hub může díky barevným LEDkám fungovat i jako osvětlovací těleso, najdete v nabídce aplikace Mi Home možnost vypnutí/zapnutí, nastavení barvy a intenzity světla. V sekci Timer colored lamp pak můžete nastavit automatické svícení stanovenou barvou v konkrétních dnech týdne a hodinách.



Praktická je také funkce nočního osvětlení, které se aktivuje automaticky, pokud některé z vybraných čidel zachytí přítomnost člověka. Zařízení se rozsvěcí jen tehdy, je-li šero nebo tma, a automaticky zhasne po vypršení nastaveného času.



Toto řešení je praktické například pokud jdete v noci na záchod (nebo do ledničky :-D) a nechcete ostatní rušit rozsvěcováním světla. Mi Control Hub svítí dostatečně, ale vzhledem k typickému umístění zásuvek při zemi osvětluje především podlahu.



Zvonek


Poslední předdefinovanou automatizací je zvonek. V tomto režimu lze zvolit, jaké zařízení bude aktivovat zvonění – buď ho můžete spojit s bezdrátovým tlačítkem, a/nebo se snímačem otevření dveří či senzorem pohybu.




 



folieNovinky